Big Carl - Největší jeřáb na světě

Velké stavby, budovy, památníky a sochy fascinují lidstvo od nepaměti. Už staří Egypťané vytvářeli obrovské monumenty, náročné nejen na projektování ale i na samotnou realizaci. K té ale potřebujete i to správné „nářadí“. Tedy stroje, které budou svou konstrukcí a stabilitou schopné zabezpečit přepravu stavebních materiálů pro tyhle obří stavby.

Big Carl - Největší jeřáb na světě
Trendy 22. 07. 2020

Jedním z takových nejvíce známých je právě jeřáb. Těch existuje velké množství od lodních, mostových či portálových, až po ty stavební. Právě jejich výška a mohutnost je předurčuje k stavbě velkých budov. Víte ale kde je ten největší na světě?

Jmenuje se Big Carl a v současné chvíli „pracuje“ v Anglii na stavbě nové jaderné elektrárny s názvem Hinkley Point. Samotný stroj technici montovali tři měsíce a měl by na místě vydržet až do roku 2O24. Jeho parametry jsou naprosto unikátní.

Dokáže uzvednout až 5 000 tun, což je zhruba 1 600 aut. Jeho rameno se umí posunout až do vzdálenosti 100 metrů a jeho výška je 250 metrů. Samozřejmostí je i otáčivá plocha kolem své osy ve 360 stupních.

Na místo byl usazen v roce 2019 a letos v lednu má za sebou svůj nejtěžší zdvih, když na místo usadil 170 tunovou část reaktoru.

I my v ESSOXu jsme přesvědčeni, že pro vybudování vlastního byznysu je důležité mít k dispozici to správné zařízení. Ať už vlastníte firmu či jen renovujete dílnu, tak se na nás můžete kdykoli obrátit. Financujeme totiž stroje a technologie až do výše 2 miliónů korun. Nabízíme tak chytré řešení, jak si pořídit vše co potřebujete k úspěšnému podnikání.