Blog

Jízdní kolo na „operák“? Proč ne!

Dnešní uspěchaná doba přeje operativním leasingům. Procento lidí, kteří auto nechtějí vlastnit, ale mají ho takzvaně na „operák“, každý rok roste.

Co dnes chytíme?

Chytání ryb. Můj oblíbený koníček z dětství, ke kterému mě přivedl děda. Ačkoli se může zdát, že tahle aktivita paří mezi ty nudnější, tak opak je pravdou. Když zapátrám ve své paměti, tak si vybavuji hlavně ty adrenalinové situace.

Dnes slavíme mezinárodní Olympijský den

Olympiáda, magické slovo, které dráždí spoustu sportovců po celém světě. Všichni dřou, makají a trénují jen proto, aby se mohli jednou za čtyři roky ukázat na nejprestižnější sportovní akci planety.

Nejlepší hlášky tatínků? Oslavte s námi den otců.

Den otců není zrovna typickým Českým svátkem, což je rozhodně škoda. Loňský průzkum mezi tatínky totiž ukázal, že většina z nich by byla ráda, kdyby si na ně někdo vzpomněl. Ve skutečnosti jej ale „slaví“ pouze 15 % z nás.

Zvládáte stresové situace?

Také se vám stává, že v restauraci nedokážete vrátit špatné jídlo nebo se obáváte požádat kuřáka na zastávce MHD, aby típnul cigaretu? A když vás v práci někdo zahrne slovy kritiky, nedokážete adekvátně zareagovat a jenom se naštvaně uzavřete do sebe? Až večer vás pak napadnou ta správná slova, kterými jste měli na přijímanou kritiku zareagovat. V klidu domova je to snadné, a dokonce si představíte i několik variant vhodných odpovědí… To už je ale pozdě.

Čerstvost, pestrost a barevnost chuti

Tři zakladatelé, jeden investor, pražiči, kavárenský servis, baristé, pekařky, kuchaři, vedoucí a mnoho dalších tvoří komunitu sedmdesáti lidí, milujících dobrou kávu. „Nemáme žádné asistentky a argument “tohle není moje práce” nebereme. Prostě, kdo může, ten pomáhá. Dodnes, když je toho moc a kolegové nestíhají, opravím kávovar klidně i já,” říká Jaroslav Tuček, spolumajitel firmy doubleshot.

Víte, kolik stojí vyrušení?

Asi to zná každý z nás. Je den D a musí se odevzdat podklady pro spuštění projektu. Klepete do klávesnice, zběsile klikáte myší, před očima vám ubíhají poslední minuty do deadlinu a v hlavě vám hučí jako v míchačce. Zastavil by vás už jen parní válec. Ale běda, najednou cítíte na svém rameni rušivý dotek ruky.