Stories

Proč se stále učit něco nového?

Představte si jeskyni, kde jsou lidé uvězněni od svého narození a jsou přikováni ke skále tak, že mohou hledět pouze na zadní stěnu jeskyně. Za nimi je bariéra, kde hoří oheň a tam se procházejí jiní lidé a nosí v rukou předměty ze dřeva a kamene, jejichž stíny se promítají na zadní stěnu jeskyně. Tyto stíny vytvářejí jedinou formu poznání pro naše vězně. Je to celá jejich realita. Nikdy neuvidí skutečné věci, vytvářející stíny. Nedokážou jejich existenci ani připustit.

Jídlo je pro mě příběh, který vyjadřuje mě a moji energii

Kristína Nemčková pojmenovala už jako dítě svůj facebookový profil velice odvážně - „Jsem MasterChef“. Ukazovala na něm světu svou vášeň pro vaření a hlavně fotky vlastních pokrmů. Jenže o pár let později ji rodina do této soutěže skutečně přihlásila a Kristína ji nakonec v pouhých 17 letech vyhrála.

Čerstvost, pestrost a barevnost chuti

Tři zakladatelé, jeden investor, pražiči, kavárenský servis, baristé, pekařky, kuchaři, vedoucí a mnoho dalších tvoří komunitu sedmdesáti lidí, milujících dobrou kávu. „Nemáme žádné asistentky a argument “tohle není moje práce” nebereme. Prostě, kdo může, ten pomáhá. Dodnes, když je toho moc a kolegové nestíhají, opravím kávovar klidně i já,” říká Jaroslav Tuček, spolumajitel firmy doubleshot.

Víte, kolik stojí vyrušení?

Asi to zná každý z nás. Je den D a musí se odevzdat podklady pro spuštění projektu. Klepete do klávesnice, zběsile klikáte myší, před očima vám ubíhají poslední minuty do deadlinu a v hlavě vám hučí jako v míchačce. Zastavil by vás už jen parní válec. Ale běda, najednou cítíte na svém rameni rušivý dotek ruky.

Bitcoin jako peníze budoucnosti (?)

Dominik vyučuje ekonomii, je hlavním autorem knihy Bitcoin a jiné krypto peníze budoucnosti a nově mu vychází i další kniha Ekonomické bubliny. Má také na internetové televizi Mall.tv svůj pořad Kdo to platí, kde kromě jiného vysvětluje například princip kreditních karet. V rozhovoru se dozvíte, jaké byly jeho názory na BTC, kdo jimi a co platí nebo jakým směrem se ještě musí vyvíjet.

Plavba mezi piráty

Máte také mezi svými zaměstnanci nebo kolegy odvážné dobrodruhy? My ano, a proto chceme slyšet jejich zážitky, příběhy a vidět nádherné fotografie. Václav Průka nám popsal svou expedici na Britské Panenské ostrovy. Přestože většinu roku funguje jako Business analytik v úseku Řízení změn, občas si nasazuje i kapitánskou čepici. Zbytek už je jeho příběh.

Sen je strážcem spánku?

Sny mají za úkol udržet nás v regenerujícím stavu spaní. A i když je to trochu paradoxní, může vám vaše podvědomí někdy, těsně před probuzením, podstrčit vidinu, že už jste vzhůru a myjete si zuby. Chce vás tím přesvědčit, že je vše v pořádku a vy už vstáváte do práce. A pak se vytrhnete z toho krásného snu a pravděpodobně zjistíte, že jste zaspali :-)