Stories

Čerstvost, pestrost a barevnost chuti

Tři zakladatelé, jeden investor, pražiči, kavárenský servis, baristé, pekařky, kuchaři, vedoucí a mnoho dalších tvoří komunitu sedmdesáti lidí, milujících dobrou kávu. „Nemáme žádné asistentky a argument “tohle není moje práce” nebereme. Prostě, kdo může, ten pomáhá. Dodnes, když je toho moc a kolegové nestíhají, opravím kávovar klidně i já,” říká Jaroslav Tuček, spolumajitel firmy doubleshot.

Víte, kolik stojí vyrušení?

Asi to zná každý z nás. Je den D a musí se odevzdat podklady pro spuštění projektu. Klepete do klávesnice, zběsile klikáte myší, před očima vám ubíhají poslední minuty do deadlinu a v hlavě vám hučí jako v míchačce. Zastavil by vás už jen parní válec. Ale běda, najednou cítíte na svém rameni rušivý dotek ruky.

Bitcoin jako peníze budoucnosti (?)

Dominik vyučuje ekonomii, je hlavním autorem knihy Bitcoin a jiné krypto peníze budoucnosti a nově mu vychází i další kniha Ekonomické bubliny. Má také na internetové televizi Mall.tv svůj pořad Kdo to platí, kde kromě jiného vysvětluje například princip kreditních karet. V rozhovoru se dozvíte, jaké byly jeho názory na BTC, kdo jimi a co platí nebo jakým směrem se ještě musí vyvíjet.

Plavba mezi piráty

Máte také mezi svými zaměstnanci nebo kolegy odvážné dobrodruhy? My ano, a proto chceme slyšet jejich zážitky, příběhy a vidět nádherné fotografie. Václav Průka nám popsal svou expedici na Britské Panenské ostrovy. Přestože většinu roku funguje jako Business analytik v úseku Řízení změn, občas si nasazuje i kapitánskou čepici. Zbytek už je jeho příběh.