Trendy

Jak funguje fotovoltaika?

V první řadě by bylo dobré říci, co přesně ta fotovoltaika je a k čemu slouží. V jednoduchém slova smyslu můžeme říci, že se jedná o přeměnu slunečního záření na elektrickou energii, kterou pak můžete dle libosti využívat.

Jak správně fotit mobilním telefonem?

Dnešní mobilní telefony jsou vybaveny fotoaparátem, jehož kvalita fotek je mnohdy srovnatelná s tou ze zrcadlovek. Profesionální fotograf by nám tuhle větu asi úplně neuznal, faktem ale zůstává, že pokud vedle sebe vystavíte fotky z mobilu a zrcadlovky, tak laik rozdíl nepozná.

Big Carl - Největší jeřáb na světě

Velké stavby, budovy, památníky a sochy fascinují lidstvo od nepaměti. Už staří Egypťané vytvářeli obrovské monumenty, náročné nejen na projektování ale i na samotnou realizaci. K té ale potřebujete i to správné „nářadí“. Tedy stroje, které budou svou konstrukcí a stabilitou schopné zabezpečit přepravu stavebních materiálů pro tyhle obří stavby.

Kawasaki Z H2 je nejlepší naháč?

Pokud vás zmátl nadpis, tak se omlouváme, ale řeč je o aktuálním modelu z dílny výrobce motocyklů Kawasaki. Ten modelem Z H2 rozšiřuje nabídku svých extrémně výkonných modelů s litrovým čtyřválcem přeplňovaným kompresorem a zároveň hodil rukavici ostatním výrobcům v soutěži o nejlepšího naháče na dvou kolech.

Jízdní kolo na „operák“? Proč ne!

Dnešní uspěchaná doba přeje operativním leasingům. Procento lidí, kteří auto nechtějí vlastnit, ale mají ho takzvaně na „operák“, každý rok roste.

Zvládáte stresové situace?

Také se vám stává, že v restauraci nedokážete vrátit špatné jídlo nebo se obáváte požádat kuřáka na zastávce MHD, aby típnul cigaretu? A když vás v práci někdo zahrne slovy kritiky, nedokážete adekvátně zareagovat a jenom se naštvaně uzavřete do sebe? Až večer vás pak napadnou ta správná slova, kterými jste měli na přijímanou kritiku zareagovat. V klidu domova je to snadné, a dokonce si představíte i několik variant vhodných odpovědí… To už je ale pozdě.

Boty ze zbytků a bezezbytků

Možná jste ji zahlédli na letošním Designbloku, Evu, která si vybudovala vlastní malou značku obuvi KAVEFOOTWEAR ze zbytků po jiné výrobě. Jak je možné v dnešní době vytvářet ekologicky boty si přečtěte v článku. 5 minut čtení