Děje se

Světový den polibku

Polibek, dnes už běžný akt, kterým se dá vyjádřit mnoho lidských citů od lásky, štěstí, přátelství až po vzájemnou náklonnost. Stejně ale jako každá jiná věc či činnost na planetě Zemi, tak i polibek musel nějak vzniknout a být definován.

Co dnes chytíme?

Chytání ryb. Můj oblíbený koníček z dětství, ke kterému mě přivedl děda. Ačkoli se může zdát, že tahle aktivita paří mezi ty nudnější, tak opak je pravdou. Když zapátrám ve své paměti, tak si vybavuji hlavně ty adrenalinové situace.

Dnes slavíme mezinárodní Olympijský den

Olympiáda, magické slovo, které dráždí spoustu sportovců po celém světě. Všichni dřou, makají a trénují jen proto, aby se mohli jednou za čtyři roky ukázat na nejprestižnější sportovní akci planety.

Nejlepší hlášky tatínků? Oslavte s námi den otců.

Den otců není zrovna typickým Českým svátkem, což je rozhodně škoda. Loňský průzkum mezi tatínky totiž ukázal, že většina z nich by byla ráda, kdyby si na ně někdo vzpomněl. Ve skutečnosti jej ale „slaví“ pouze 15 % z nás.

Vyřízení půjčky pomocí SMS

Místo pera esemeska v mobilu a místo fronty pohovka. Takové výhody nabízí SMS podpis. Získání půjčky od společnosti ESSOX nyní zabere pár minut.

Pohyb ještě není sport

„Kupte si do firmy hrazdu a sem tam se na ni běžte pověsit. Ztuhlost je ještě horší než ochablost.“ A o čem je řeč? O POHYBU, ne sportu, ale o POHYBU. Petr Růžička učí pohyb podle svého izraelského učitele IDO PORTALA (propagátora všeobecného pohybu) a jeho projektu Movement culture. V čem je tato metoda výjimečná a proč stojí za to uvažovat nad pohybem, když sedíme celé dny v kancelářích.

Tak trochu jiné cestování

Weef je digitální nomádka, což znamená, že pracuje online, na vlastní noze a u své adresy střídá nejen názvy ulic, ale také jednotlivé státy.

Dívat se na věci odjinud

Dita Přikrylová, původně datová analytička a programátorka, dělá už několik let revoluci v informačních technologiích. Pro ženy. Sama o sobě tvrdí, že je holka, pomáhající vzdělávat děti a ženy v programování a sní o domě v lese a taky u oceánu, kde fouká. Protože miluje kiteboarding, za kterým utíká do zahraničí. Ke svému byznysu, vytvořenému z šíření znalostí v IT, přistupuje střízlivě a pragmaticky. Ví, že její cíl, aby holek v IT bylo stejně jako mužů, je během na dlouhou trať. Sama však postupuje mílovými kroky kupředu. V loňském roce se svým týmem otevřela dokonce komunitní vzdělávací centrum Czechitas Brno.